מידע מקצועי

כנס עורכי הדין 2016

אז מה דובר בפאנל "התכניות המוצעות לפתרון משבר הדיור וסיכויי הצלחתו" אשר התקיים בכנס לשכת עורכי הדין בשבוע שעבר באילת? האם יש בכלל "משבר דיור"?

לא רק שיש משבר דיור בארצנו הקטנטונת, אלא ש"אנחנו רואים היום שוק בפאניקה!!" – כך הגדיר זאת יו"ר לשכת שמאי המקרקעין בישראל, מר אוהד דנוס.

דובר על הבעיתיות בתכניות הקיימות היום כגון "מחיר למשתכן" (שמיועדת רק לאוכלוסיה ספציפית שאין בבעלותה כלל דירה, על הקושי של קבלנים בתכנית לקבל ליווי בנקאי ועל הסיכון שנוטל על עצמו קבלן כשהוא מוכר דירה במחיר נמוך יחסית לשוק), על החסמים הביורוקרטים הרבים שמערימות הרשויות בכל הנוגע לפרויקטים מסוג תמ"א 38 (כמו הקושי שמתעורר כשיש דייר סרבן וכמו העובדה שראשי רשויות לא "אוהבים" תכניות מסוג זה מכיוון שהן אינן מחויבות בהיטל השבחה ואינן מכניסות כסף לרשות).

בסיכומו של דבר, רובנו הגענו למסקנה כי הפתרון למשבר הדיור צריך לבוא בשני מישורים: מימוש התכניות הקיימות, ובעיקר – הגדלת ההיצע על ידי הפשרת קרקעות ובניה בניה בניה....

יזמים, קבלנים, משרדנו פועל בשיתוף פעולה עם קרן ייחודית למימון הון עצמי לקבלנים ויזמים בפרוייקטים לבניה ולמגורים, במגוון תכניות, בכל רחבי הארץ.


  מאמרים אחרונים
חפש לפי נושא  
No tags yet.

אני כאן לשירותכם!  |  04-8440808  |  054-569-6993  |  

עקבו אחריי בפייסבוק!