מידע מקצועי

צדק - על מה ולמה

אז מה עולה לכם לראש כשאומרים לכם "בית משפט"???

חלקכם וודאי יאמרו "צדק"!! ואני אומר: לא בהכרח, כיוון שצדק לאחד יכול להתפרש כפגיעה באחר...

עורכי דין נוטים ליידע את לקוחותיהם כי גם אם הם חושבים שהתביעה (או ההגנה) שלהם מבוססת וחזקה, מרגע שנכנסים בשערי בית משפט, לא ניתן לדעת מתי ואיך יוצאים משם.

הסיבה לכך, בין היתר, היא כי בתי המשפט כפופים לחוק היבש ולפסיקות קודמות (הלכות) ואלה לא תמיד עולים בקנה אחד עם "הצדק" אותו אנו מבקשים.

אני כאן כדי לספר לכם שאת הצדק אותו אתם מבקשים לעצמכם ניתן להשיג באמצעות הליך שבעיני הוא דרך המלך לפתרון סכסוכים: הליך הגישור

הליך הגישור מאפשר התבוננות עמוקה לכל צד של המטבע, שיקוף, זיהוי האינטרסים של כל צד והצפת פתרונות שיביאו לתחושה של כל אחד מהצדדים שהצדק עבורו הושג. כן, זה אפשרי, גישור מביא לתוצאה של WIN WIN והוא מתאים לכל אוכלוסיה או מגזר, בין אם לאנשים פרטיים ובין אם לעסקים.

השבוע הגיע לפתח משרדי סכסוך בין עסק ובין לקוח שלו, שעניינו חוב של הלקוח כלפי העסק בגין הזמנת סחורה מצד אחד וטענת הלקוח כי חלק מהסחורה שסופקה פגומה ונגרמו לו נזקים, מצד שני.

בתום 4 שעות במהלכן הקשבתי קשב רב לכל אחד מהצדדים, זיהיתי מה עומד מאחורי עמדתו של כל אחד מהם, קירבתי ביניהם לעבר מימוש האינטרס של כל אחד מהם, נמצא הפתרון המתאים עבור שני הצדדים, אלה לחצו ידיים והכי חשוב – שמרנו על המשכיות – הצדדים ימשיכו לעבוד יחד גם בעתיד, והכל בגלל הדרך שבה בחרו לפתור את המחלוקות שהתגלעו ביניהם, דרך המלך - הגישור.

#גישור #הסכמים

  מאמרים אחרונים
חפש לפי נושא  
No tags yet.

אני כאן לשירותכם!  |  04-8440808  |  054-569-6993  |  

עקבו אחריי בפייסבוק!